Pre viac masáží scrollujte doprava

Tradičná Thajská Masáž

Thajská Aroma Masáž

Hot Stone aroma masáž lávovými kameňmi

Horúca Herbálna "bylinná" relaxačna Masáž

Špeciálna masáž chrbta, šije, hlavy a rúk

Reflexná masáž chodidiel

Špeciálna štvorkombinácia štyroch thajských masáží pre náročných

Thajská masáž pre dvoch, Párová masáž

Mama masáž

pre tehotné ženy

Kolagénová maska so zlatom

a Masážou Tváre

lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi lilawadi

Pri tradičnej thajskej masáži sa masírujú nielen svaly a kĺby. Dôležitú úlohu zohrávajú akupresúrne body s thajským pomenovaním „desať thajských masážnych dráh“ alebo „energetické dráhy“ (Sen Pra Tan Sib). Sú to body, ktoré sa nachádzajú pozdĺž neviditeľných dráh.

Prúdenie vnútornej energie, vyvolané stláčaním akupresúrnych bodov pri thajskej masáži, má liečivé účinky na choré vnútorné orgány a žľazy, odstraňuje toxíny z tela.

Thajské masáže stimulujú energiu

Silnejšie stláčanie akupresúrnych bodov pri thajskej masáži je potrebné pre dosiahnutie správneho toku vnútornej energie. Tradičné thajské masáže sa podobajú na iné masáže, pri ktorých dochádza k silnému stimulovania svalstva a kĺbov.

Tradičná thajská masáž môže občas spôsobovať až bolesť, preto nie vhodná pre ľudí s vysokým stupňom osteoporózy, s kŕčovými žilami a čerstvými poúrazovými stavmi. Thajskej masáži by sa mali vyhnúť aj ľudia s nachladnutím, pri menštruácii, v tehotenstve, prvý mesiac po pôrode a s vysokým krvným tlakom.

Pozitívne účinky klasickej thajskej masáže

Thajská masáž má však blahodarné účinky na zdravie. Prináša detoxikáciu organizmu, posilnenie imunity, zlepšenie krvného obehu a zníženie tlaku. Správna stimulácia svalov a kĺbov uvoľní celé telo, zvýši mobilitu, zlepší dýchanie a správne držanie tela. Pomáha pri artritíde a bolestiach chrbta, posilňuje kĺby, zabraňuje degeneratívnym ochoreniam a spomaľuje proces starnutia.

Klasické thajské masáže upokoja telo a myseľ, zvýšia koncentráciu a duševnú rovnováhu. Thajská masáž zníži stres a úzkosť, zvýši vnútornú energiu, vitalitu a celkové zdravie. Má vynikajúce účinky na zvýšenie fyzickej a psychickej výdrže.

Ďaleký východ využíval pôsobenie masáží a stimulovania energetických dráh už pred viac ako 2500 rokmi. Pri thajskej masáži dochádza k stimulovaniu svalstva a kĺbov. Využívajú sa pritom liečiteľské tradície, ktoré vychádzajú z viery, že všetky formy života vo vesmíre sú oživované prapôvodnou životnou silou. Tá cirkuluje po dráhach v tele a vytvára vitálnu životnú silu pre existenciu bytosti.

Pri thajskej aroma masáži sa pracuje s desiatimi dráhami a trinástimi tlakovými bodmi. Stláčaním akupresúrnych bodov sa dá predchádzať a zbavovať sa zdravotných problémov, bolestí a zvýšiť energiu v tele aj v duševnej oblasti.

Thajská aroma masáž a masážne oleje

Typická thajská aromatická olejová masáž sa prevádza čistým parafínový olejom, inak povedané - minerálnym olej, ktorý je šetrný k pokožke, bez pridaných látok, prípadne na želanie s éterickými a aromatickými olejmi podľa vlastného výberu

Čistý parafínový olej sa často používa vďaka svojim vlastnostiam (je bez zápachu, bez farby) čím nespôsobuje žiadne alergie a nedráždi pokožku. Na pokožke vytvára jemný a príjemný pocit a do pokožky sa nevstrebáva. Okrem masáže tela spôsobuje uvoľnenie psychiky a navodí celkovo relaxačnú atmosféru.

V dnešnom období je rozšírená najmä thajská masáž s použitím prírodných masážnych aromatických olejov a parafínu. Dbá sa predovšetkým na čistotu olejov, ich výhradne antialergické zloženie.

Pozitívne účinky thajskej olejovej masáže

Masáž svalstva a kĺbov pri thajskej olejovej masáži má pozitívne účinky na uvoľnenie bolestí bedrovej časti chrbtice, pri artritíde a bolestiach hlavy, zažívacích poruchách. Menštruačné bolesti a problémy, problémy zo stresu ustúpia do niekoľkých minút.

Thajská olejová masáž prináša pre telo uvoľnenie a energiu. Pri stimulovaní dochádza k relaxácii svalstva, k odstráneniu svalového napätia a kŕčov. Thajská olejová masáž zvyšuje mobilitu kĺbov a šliach, zlepšuje krvný obeh a posilňuje imunitný systém. Oleje pri thajskej masáži dodávajú masírovanému stav hlbokého vnútorného pokoja.

 

Hot Stone - masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi prináša celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. O blahodarných účinkoch masáže lávovými kameňmi vedeli už pred 5000 rokmi v Číne. Masáže s horúcimi kameňmi obľubovali Inkovia, Indiáni, rozšírené boli v Mezopotámii, Indii a dlhoročnú tradíciu majú na Havajských ostrovoch.

Masáž lávovými kameňmi Hot Stone je kombináciou masáže s teplým kokosovým olejom a s energiou príjemne teplých lávových kameňov. Terapeutka pomocou harmonizujúcej masážnej techniky jemne masíruje telo s masážnym olejom a horúcimi lávovými kameňmi.

Ako prebieha masáž lávovými kameňmi Hot Stone

Pred masážou sa lávové kamene zahrejú na teplotu 38-70 °C, podľa potrieb a odolnosti organizmu na teplo. Telo sa pred prikladaním kameňov premasíruje horúcim kokosovým olejom a následne aj kameňmi, ktoré sa potom prikladajú na body s prúdiacou energiou – meridiány a čakry.

Meridiány a čakry bývajú často zablokované zlým životným štýlom, no energia prúdiaca pri masáži lávovými kameňmi tieto body uvoľňuje a odblokuje. Teplo z kameňov pôsobí hĺbkovo a do tela preniká ionizujúca energia.

Po masáži lávovými kameňmi sa často prejavuje malátnosť, preto sa po masáži neodporúča fyzická či psychická námaha. Organizmus by mal oddychovať a celková regenerácia a relaxácia by mala byť podporená pitím čistej vody alebo zeleného čaju. Vyhnite sa káve a alkoholu.

Účinky masáže lávovými kameňmi Hot Stone

Pri masáži lávovými kameňmi organizmus relaxuje a harmonizuje. Vyrovnáva sa energia v tele, stimuluje sa krvný obeh a lymfatický systém. Telo sa zbavuje negatívnych látok, zlepšuje sa funkcia nervového systému, znižujú sa depresie a psychické ťažkosti.

Teplo z kameňov urýchľuje metabolizmus a posilňuje imunitný systém. Znižujú sa bolesti chrbta, kĺbov a svalov, uvoľňujú sa spazmy a stuhnuté svalstvo, masáž lávovými kameňmi odstraňuje problémy so spánkom.

Kedy masáž lávovými kameňmi vynechať?

Ak sa u vás vyskytujú niektoré nasledujúce príznaky, masáž lávovými kameňmi sa neodporúča: citlivosť na teplo, infekčné ochorenie, zápaly, horúčka, pooperačné stavy, poranenia, modriny, kožné problémy, popáleniny, kŕčové žily, ochorenia srdca, vysoký krvný tlak, diabetes, epilepsia, silná bolestivá menštruácia, tehotenstvo.

 

 

Tradičná thajská herbálna masáž pôsobí na energiu celého tela. Pri thajskej bylinnej masáži dochádza k prikladaniu zmesi bylín zostavených podľa tradičnej thajskej medicíny. Fáza relaxácie s priloženými bylinami prichádza počas dôkladnej thajskej olejovej celotelovej masáži, ktorá stimuluje a uvoľňuje svalstvo a kĺby a dodáva telu relaxačné a liečivé účinky bylín.

Tradičná thajská herbálna masáž vrcholí prikladaním horúcich naparených váčkov (Lok Prakob) naplnených herbálnou zmesou viac než dvadsiatich aromatických a liečivých thajských bylín na telo. Bylinná zmes sa pri thajskej masáži uvoľňuje do tela, podporuje krvný obeh, uvoľňuje svalové napätie, lieči stuhnutosť kĺbov.

Kurkuma v bylinnej zmesi pri thajskej tradičnej masáži lieči kožné problémy, spevňuje a zvláčňuje pokožku. Aromatické látky uvoľňujúce sa z lôžok bylín na tele sú účinné pri psychickej reláxácii a sú účinným liekom pri nachladnutí.

5 základných zložiek pri thajskej herbálnej masáži

Tradičná thajská medicína má niekoľko postupov pri thajskej herbal masáži. Podľa tradičnej thajskej medicíny  musí zmes bylín obsahovať päť základných bylinných zložiek: Zingiber Cassumunar Roxb., Curcuma Longa, Citrus Hystix DC, Criptolepis Buchannai Roem, Pogostemon Cablin (aromatická látka napomáha liečiť sympómy nachladnutia. Speváčka Madonna napustila touto látkou stránky bukletu k jej CD Like a Prayer a buklet ešte dnes po dvadsiatich rokoch vonia), Cinnamomum Camphora)

 

Thajská masáž chrbta, šije, hlavy a rúk pomáha pri stuhnutosti svalstve a udržiava svaly v dobrej kondícii. Prekrvuje pokožku, pri masáži chrbta, šije, hlavy a rúk dochádza k detoxikácii organizmu, telo a myseľ sa zbavuje napätia a stresu. Uvoľňuje sa stuhnuté a bolestivé svalstvo v oblasti lopatiek, krížov a šije.

Thajská masáž chrbta, šije, hlavy a rúk vyrieši problémy so stuhnutými svalmi na krku, medzi lopatkami a krížoch, na ramenách a rukách. K zablokovaniu dochádza pri dlhodobej pozícii tela bez pohybu, pri sedení počas každodennej rutinnej práci a zábave, pri státí a pri nevhodnom spôsobe ležania počas spánku.

Praktický pohľad na masáž chrbta, šije, hlavy a rúk

Masáž chrbta, šije, hlavy a rúk používa techniky, ktoré sú upriamené na odblokovanie svalstva. Pozornosť sa zameriava na svaly šije, zadného a bočného krčného svalstva, na zdvíhač hlavy, trapézy a na deltový sval. Celá masáž prebieha v pokojnej polohe v leže aj sede.

Počas masáže sa uvoľňuje sa napätie v svalstve. Aktivuje sa ochabnuté svalstvo, ktorému je dodaná energetická rovnováha. Unavené a preťažené svalstvo krku, šije a chrbta sa stabilizuje a uvoľní.

Thajská masáž chrbta, šije, hlavy a rúk prináša zníženie fyzickej a psychickej únavy. Uvoľnené svalstvo dodá príliv novej energie a znížia sa bolesti hlavy. Počas masáže sa  zásadne neupravujú posunuté stavce a vyskočené platničky! 

Pozitívne účinky masáže chrbta, šije, hlavy a rúk

Thajská masáž chrbta, šije, hlavy a rúk môže zbaviť bolesti a napätia. Masáže sú vynikajúcim prostriedkom, ako sa zbaviť odumretej pokožky, čím sa zlepšuje jej dýchanie. Pomáha prekrviť telo, zlepšuje sa zásobovanie výživnými látkami.

Masáž chrbta a šije je pozitívne účinkujúca pri neurologických ochoreniach, poruchách pohybového aparátu a pri relaxácii a obnove tkaniva svalov a kĺbov. Zlepšuje psychickú a fyzickú kondíciu. Pri športových a pracovných aktivitách dochádza k zvýšeniu výkonu. Masáž urýchľuje rekonvalescenciu po úraze a pomáha zbavovať telo toxických látok.

30 min. varianta masáže obsahuje len masáž chrbta a šije, 60min. varianta obsahuje aj masáž hlavy a rúk!

Reflexná masáž chodidiel vychádza z umenia o vnútorných orgánoch tela. Pri reflexnej masáži dochádiel k stimulovaniu bodov na chodidlách, ktoré sa spájajú s dôležitými orgánmi nášho tela. Prekrvujú sa reflexné body chodidiel a masáž pozitívne vplýva na funkčnosť jednotlivých orgánov.

Ľudia kedysi chodili viac bosí a tým dochádzalo k masáži chodidla prirodzeným spôsobom – pri chôdzi. Dnes sú chodidlá chránené obuvou a musíme si pomôcť reflexnou masážou.

Čo je reflexná masáž chodidla?

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné body, ktoré ak stimulujeme stláčaním a krúživým pohybom, dochádza k ich prekrveniu. Tieto reflexné body sú prepojené s vnútornými orgánmi a ak narazíte na citlivosť alebo zatvrdnutie, môže to predpovedať problém spojený s orgánmi tela.

Reflexná masáž chodidla trvá približne 30 minút. Ideálnym riešením je, začať reflexnú masáž kúpeľom, ktorý nohy zbaví napätia. Masírovaná osoba leží v kľudnej polohe. Reflexná masáž môže mať niekoľko cielených zameraní na pohybový systém, vnútorné orgány alebo zlepšenie zdravotných problémov podľa diagnózy.

Pri reflexnej masáži chodidiel  dochádza k prudkej detoxikácii tela a je potrebné v deň masáže dodržiavať pitný režim. Reflexné masáže chodidiel posilňujú imunitný systém a vynikajúce na úľavu pri chorobách a problémoch funkčnosti vnútorných orgánov v tele.

Kedy sa masáži chodidiel vyhnúť a ako často ju absolvovať?

Reflexná masáž nie je vhodná, pokiaľ máte na chodidlách a nohách rany, ekzémy a iné zápaly. Problémom môže byť aj cukrovka, kŕčové žily a tehotenstvo.

Reflexná masáž chodidiel sa odporúča ako prevencia pred problémami s vnútornými orgánmi tela. Odporúča sa ju podstúpiť 1 až 2 – krát týždenne. Pri zdravotných problémoch až 3 krát týždenne. Reflexná masáž chodidiel je veľmi vhodným preventívnym doplnkom pri sedavom zamestnaní s nedostatkom pohybu. Vtedy by sa mala absolvovať aspoň raz týždenne.

Počas našej špeciálnej „štvormasáži“ vyskúšate počas jednej masáže všetky štyri najznámejšie Thajské masáže

-------------------------------

90min. masáž obsahuje:

Thajskú tradičnú masáž

30min.,

Thajskú aroma masáž

25min.,

Thajskú herbálnu „bylinnú“ masáž 20min.

Thajskú reflexnú masáž chodidiel 15min.

-------------------------------

120min. masáž obsahuje:

Thajskú tradičnú masáž

40min.,

Thajskú aroma masáž

30min.,

Thajskú herbálnu „bylinnú“ masáž 30min.

Thajskú reflexnú masáž chodidiel 20min.

-------------------------------

Táto masáž skutočne uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Ponúkame ju ako jediný v BA

Thajská masáž pre dvoch, alebo Párová masáž, prináša dokonalý zážitok, ak ju absolvujú partnerské páry alebo priatelia. Vyvoláva blízkosť človeka, ktorý zdieľa pocity z vykonávanej thajskej masáže. Masáž pre dvoch je individuálna a jednotliví členovia páru si môžu zvoliť individuálne thajské masáže.

Pri thajskej masáži pre dvoch dochádza k uvoľneniu svalstva a kostrového ústrojenstva. Do tela a psychického žitia prichádza prílev pozitívnej energie, ktorá napĺňa životom. Umenie thajskej masáže pre dvoch pochádza spred približne 2500 rokov a využíva sa v liečiteľskom umení Thajska, Ďalekého východu, Číny a Japonska.

Ako prebieha Thajská masáž pre dvoch?

Thajská masáž pre dvoch je určená pre dve osoby. Vykonávajú ju 2 masérky a každý z páru si môže vybrať svoju vlastnú masáž, ktorú bude zdieľať s druhým človekom. Masáže by mali byť v rovnakej dĺžke, aby zážitok z thajskej masáže bol pre dvoch ľudí intenzívny a v dokonalej harmónii.

Pozitívne účinky Thajskej masáže pre dvoch

Thajská masáž pre dvoch má pozitívne zdravotné účinky na telo aj psychiku. Detoxikuje organizmus, posilňuje imunitu, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak. Thajská masáž pre dvoch uvoľňuje svaly, kĺby a celé telo. Človek je mobilnejší, ohybnejší, zlepšuje sa dýchanie.

Thajská masáž pre dvoch pomáha pri bolestiach chrbta, posilňuje kĺby a spomaľuje proces starnutia. Klasické thajské masáže pre dvoch zvýšia koncentráciu a duševnú rovnováhu, znižujú stres a úzkosť, zvyšujú vnútornú energiu a celkové zdravie.

O masážach v tehotenstve sa vedú mnohé polemiky. Ale ak trpíte v tehotenstve bolesťami chrbta,  opúchajú vám nohy či prsty na rukách, je práve mamma masáž pre tehotné ženy tým správnym riešením. Zvýši sa pri nej pocit relaxácie a uvoľnenia nielen pre vás, ale aj pre vaše dieťatko v brušku.

Mamma masáž pre tehotné ženy je vykonávaná podľa toho, v akom štádiu tehotenstva ste. Prvé 3 mesiace tehotenstva určujú polohu masáže na chrbte a na boku. Vo vyššom štádiu tehotenstva sa masáž vykonáva v sede alebo na boku a je vám podložené bruško tak, aby poloha počas mamma masáže bola pre vás pohodlná.

Pozitívne účinky mamma masáže pre tehotné ženy

Účinky mamma masáže sú priaznivé pre vás, ale aj pre vaše bábätko v brušku. Mamma masáž zmierňuje bolesť chrbtice, ranné nevoľnosti, zlepšuje spánok počas noci, posilňuje svaly v oblasti zaťažovanej chrbtice a zlepšuje krvný obeh. Mamma masáž uľavuje kĺbom a lymfatickému systému, znižuje zadržiavanie vody v tele a tým odstraňuje opuchy dolných končatín a rúk.

Masáž pre tehotné ženy znižuje hladinu stresu a zmierňuje až odstraňuje depresie z očakávaného pôrodu, najmä pri prvorodičkách. Pravidelné masáže pre tehotné ženy znižujú riziko výskytu strií a redukujú vznik kŕčových žíl.

Obmedzenia pre budúce mamičky pri mamma masáži

Tehotné ženy by sa mali vyhýbať masáži ak majú rizikové tehotenstvo. Problémom by mohol byť aj  akútny zápal alebo horúčka, či narušená koža a rany. Počas prvých troch mesiacov tehotenstva môžete masáž absolvovať takmer bez obmedzenia. Od štvrtého mesiaca až po siedmy mesiac sa masáž zameriava na oblasť chrbtice, pliec a nôh.

Jedná sa o omladzujúcu procedúru pomocou Bio kolagénovej masky obsahujúcej mikročiastočky zlata a masáže tváre kokosovým olejom

POSTUP MASÁŽE:

  • Odstránenie make upu
  • Pretretie tváre teplou vodou pre otvorenie pórov pokožky
  • Aplikácia masky cca 15-min
  • Relaxačná masáž tváre a tvárových svalov
  • Aplikácia kokosového oleja pre skudlenie pleti a mladistvý vzhľad

CENA MASÁŽE: 30€ - 30min

Zlatá  BIO kolagénová maska je jedným z najbezpečnejších, najefektívnejších, hydratačných a omladzujúcich produktov. BIO kolagénová maska s mikro čiastočkami zlata je plná antioxidantov, bielkovín a vitamínov, ktoré vyživujú a chránia pokožku. Je ideálna pre suchú a citlivú pokožku.

Zlatá maska obsahuje aktívne látky a vitamíny, ktoré stabilizujú hladinu kolagénu v pleťových bunkách, bráni oslabeniu tvárových svalov a chráni pokožku voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Zlatá kolagénová maska chráni pred mrazom a slnkom

V zimnom období ochráni pokožku pred mrazom, v letnom období pomáha pokožke opätovne získať pružnosť a sviežosť po opaľovaní a po pohybe na slnečnom svetle. Tým, že zadržiava vlhkosť v bunkách pokožky vytvára ochranné prostredie pred vysušením pôsobením mrazu a pred účinkami pobytu na priamom slnku.

Zlaté čiastočky v maske tvorenej z bio kolagénu a vzácnych nano častíc zlata, ktoré sú 2000 násobne menšie ako bunky pokožky, omladzujú a vracajú život pokožke. Mikro čiastočky zlata prirodzene prenikajú cez bunkové kanáliky v membráne bunky pokožky, aktivujú ju a zadržiavajú v nej vlhkosť. V kombinácii s kolagénom a pokožke prirodzenou kyselinou hyalurónovou, účinne aktivujú mikroprúdenie, obnovujú kožné bunky, bojujú proti starnutiu a voľným radikálom. Kolagénová maska so zlatom omladzuje a spevňuje pleť

Okamžite po aplikácií zlatej BIO kolagénovej masky sa pleť spevňuje a vypína. Výrazne sa redukujú vrásky a o skrášľujúcich účinkoch vedela aj kráľovná Kleopatra, ktorá si prikladala zlaté plátky na pleť. Zlato sa využívalo aj pre jeho blahodarné antibakteriálne účinky.